Polska lokalna: „Wykrzyczeli” transparentami swoje krzywdy. Co z zarzutami wobec sygnalistów?

sprawca wiecu

Anna Górka oraz Józef Ciesielka pojawili się na zaplanowanej wizycie Prezydenta RP w hali MOSiR w Nowym Sączu (2018r.), aby poprzez protest zasygnalizować Głowie Państwa, jak również obecnym na spotkaniu przedstawicielom władz województwa, samorządowcom oraz politykom w jaki sposób lokalni włodarze krzywdzą obywateli.

Na spotkaniu z głową państwa stanęli pierwszym rzędzie z profesjonalnie przygotowanymi transparentami, wymierzonymi w lokalnych samorządowców: „Cwaniak Pazdan nadużywa władzy i środków publicznych” i „Korupcja w Szczawnicy. 2,5 mln do prywatnej kieszeni z jednej publicznej inwestycji?”

Opieszałość prokuratury zmusiła mnie do upublicznienia problemu. Złożyłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu przez burmistrza Szczawnicy Grzegorza Niezgodę, który pełniąc funkcję burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica, w ostatnich latach sprzeniewierzył się prawu, co polega na tym, iż dopuścił się szeregu nieprawidłowości w prowadzeniu dwóch inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Transparent informujący o „Korupcji w Szczawnicy” trzymałem tak długo aż prezydent podszedł do mnie i wysłuchał moich argumentów – poinformował Józef Ciesielka.

Grzegorz Niezgoda poczuł się urażony tym, co przeczytał na transparencie Józefa Ciesielki. Okoliczności pikiety i obecność prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zapewne spotęgowały zły nastrój burmistrza Szczawnicy. Grzegorz Niezgoda w odwecie zawiadamia prokuraturę o szkalującym jego miasto transparencie, który pojawił się na wiecu prezydenta Andrzeja Dudy w Nowym Sączu.

– Organizatorom wiecu te hasła nie przeszkadzały. Nikt nie kazał ich usunąć, nie przeganiano osób, które z nimi przyszły. Z własnego doświadczenia wiem, że organizatorzy tego typu spotkań starają się kontrolować, jakie hasła się na nich pojawiają. Za publiczne szkalowanie na wiecu dobrego imienia Szczawnicy i głoszenie nieprawdy postanowiłem oddać sprawę do prokuratury – żalił się w mediach Grzegorz Niezgoda, burmistrz Szczawnicy.

Co dalej ze sprawą Niezgoda kontra Ciesielka? Józef Ciesielka nie był przesłuchiwany w tej sprawie, nie dostał również żadnych wezwań na tę okoliczność. Czy to oznacza, że miał rację?

18 lutego Józef Ciesielka zaprezentuje oficjalnie swoje stanowisko w Sejmie: Czy i tym razem opozycjonista przebije się w ogólnopolskich mediach?