Sejm: Trwa walka z ziołolecznictwem. Zmiany odczują także polscy rolnicy

To już kolejny rok w którym toczy się walka o zawłaszczenie ziołolecznictwa i terapii ludowych w Polsce  – informuje  Aneta Szewczyk prezes fundacji Wspierania Inicjatyw Społecznych „Logos”: Fitoterapeuta ubrany w kamasze i biały kitel to smutna rzeczywistość, którą próbują nam zafundować. 

Jak wyglądają zakulisowe działania, to zachęcam do wysłuchania wypowiedzi posła Jarosława Sachajko. Oraz zapoznanie się z artykułem „Trwa walka z ziołolecznictwem. Zmiany odczują także polscy rolnicy”.

Poseł Jarosław Sachajko – przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. polskiego zielarstwa  ujawnia działania koncernów farmacetycznych.

 

Fragmenty z publikacji: Trwa walka z ziołolecznictwem. Zmiany odczują także polscy rolnicy.
Od lat obserwuje się konsekwentne dążenia koncernów farmaceutycznych do delegalizacji ziołolecznictwa.  Aby tego dokonać prowadzi się lobbing polegający na stopniowym zakazywanie stosowania niektórych ziół dla dobra pacjentów. Również polskie władze zaczęły walczyć z preparatami roślinnymi.

W ostatnim czasie polskie służby państwowe nasiliły swoje działania skierowane przeciwko ziołolecznictwu. Przejawia się to w formie działań Sanepidu oraz zamykania firm zajmujących się dystrybucją preparatów ziołowych.

Sanepid kwestionuje bezpieczeństwo działania niektórych preparatów ziołowych
Coraz częściej Sanepid kwestionuje bezpieczeństwo wykorzystania niektórych preparatów ziołowych, co dotknęło między innymi firmę Herbapol.  W wywiadzie radiowym  udzielonym Radiu Wnet, pani Alina Lekstan, prezes krakowskiego Herbapolu  stwierdziła, że jej firma pada ofiarą nierównego traktowania w ramach rynku Unii Europejskiej.

Polskie oraz unijne służby sanitarne konsekwentnie eliminują kolejne rośliny o zbawiennym wpływie dla zdrowia. Można odnieść wrażenie, że celem tej operacji jest zmuszenie ludzi do kupowania preparatów medycznych  produkowanych przez koncerny farmaceutyczne zamiast stosowania  naturalnych metod znanych od wieków.  Zdaniem pani Lekstan, jak zwykle chodzi o pieniądze, czyli o to, żeby coś było tylko lekiem, a nie mogło być suplementem diety i nie mogło być artykułem spożywczym.

– Całkowicie według nas jest ignorowana farmakopea Polska, natomiast na to się powołują urzędnicy Głównego Inspektora Sanitarnego do przedsiębiorstwa Polskiego na dekret króla Belgii. […] podają jego numer, żebyśmy sobie przeczytali, że dekret króla Belgii czegoś tam zakazał albo zabronił i oni się na to powołują –  powiedziała Lekstan w trakcie wywiadu radiowego.

Lista zakazanych preparatów ziołowych cały czas rośnie.  Spekuluje się już nawet  o wpisaniu na tę listę popularnego szpinaku. Aktywnie walczy się już ze sprzedażą suplementów z dużymi dawkami witaminy C. Objawia się to tym, że Polacy, którzy chcą kupić taki suplement muszą go odnaleźć i zakupić za granicą.

Zapotrzebowanie na zioła wzrasta
Warto wiedzieć że zapotrzebowanie na zioła rośnie lawinowo zarówno na rynku polskim jak i zagranicznych. Już w tej chwili plantację zielarskie zajmują w Polsce dziesiątki tysięcy hektarów. Uprawiamy głównie wspomnianego delegalizowanego kozłka lekarskiego, dziurawiec, ostropest plamisty, miętę pieprzową, oraz rumianek. Moglibyśmy też uprawiać medyczną marihuanę, ale rząd woli kupować ją z Izraela.

Źródło: zmianynaziemi.pl

Skorzystaj puki jeszcze możesz z leczniczej mocy fitoterapii!

Zostawmy brudną politykę na boku, nie kibicujmy żadnej ze stron — apeluje Aneta Szewczyk i dodaje: wspólnie wejdźmy w świat roślin i w kontakt z jego najbardziej subtelną wibracją. Zielarnia Pienińska jest otwarta na takie wibracje.

 Jeśli czujesz, że przyszedł czas, aby Twoje ciało naprawdę wyzdrowiało, to czas już wziąć odpowiedzialność za swoje wybory.

Kurs zielarstwa i fitoterapii połączony z wysoko wibracyjną dziką kuchnią to praktyczny przewodnik jak wieść życie w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. 

 

Rośliny są niezwykle potężnym zasobem energetycznym, który można wykorzystać na wiele sposobów, aby poprawić nasze życie. Od dostarczania nam żywności i naturalnych lekarstw, po pomoc w rozchwianych stanach emocjonalnych i duchowych.

 

Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna – Eckhart Tolle