Naturalne metody leczenia: Holistycznie o zdrowiu – Fitoterapia i hirudoterapia w malowniczych Pieninach

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe wydarzenie Holistycznie o zdrowiu – Fitoterapia i hirudoterapia, które odbędzie się w malowniczych Pieninach, w dniach 7-9 czerwca 2024 roku.

W programie kursu znajduje się wiele interesujących punktów, w tym: nauka o ziołach survivalowych, tworzenie ziołowej apteczki oraz praktyki żywieniowo-lecznicze. Ponadto, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z hirudoterapią pod okiem doświadczonego eksperta.
Profesjonalny kurs praktycznego zielarstwa i fitoterapii, połączony z zajęciami hirudoterapii. To kompleksowe i synergiczne podejście do odzyskania zdrowia, które przybliży Technolog Roślin Zielarskich i Dietetyk, Klaudia Cwajna, redaktorka w „Zdrowie bez leków” i założycielka firmy „Kopiec zdrowia”.
Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami, oraz fitoterapia to fascynujące dziedziny, które korzystają z bogactwa natury, oferując alternatywne metody wspierania zdrowia i dobrego samopoczucia. Warsztaty prowadzone przez Klaudię to wyjątkowa okazja, aby zgłębić tajniki tych pradawnych praktyk.
Uczestnicy będą mieli możliwość nauki identyfikacji i stosowania różnych ziół w celach leczniczych oraz poznania korzyści zdrowotnych płynących z hirudoterapii. Spotkanie z ekspertką to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale również możliwość praktycznego doświadczenia i wymiany poglądów z innymi pasjonatami zielarstwa i naturalnych metod leczenia.
Pijawki lekarskie wykazują szereg korzystnych właściwości zdrowotnych, takich jak działanie antykoagulacyjne, przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz wyrównujące ciśnienie krwi. Ich substancje wykazują także potencjał w walce z chorobami zakrzepowymi i nowotworami.
Pijawki przeznaczone do celów terapeutycznych pochodzą ze specjalnie wyselekcjonowanych źródeł hodowlanych. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem „Katedry Ludowych Sposobów Uzdrawiania i Terapii Naturalnych”.
Miejsce: Jaworki 34-460, Biała Woda 51 Kontakt: Tel. 514-121-175; zielarniapieninska@wp.pl