„Oni boją się Polaków, oni się boją naszej historii. Do dziś te skurczybyki nam nie zapłacili za II Wojnę Światową 2 bilionów złotych!”

Marek Jakubiak przemawiał na wielkiej konwencji Konfederacji, którą największe media w Polsce solidarnie pomijają. Polityk mówił o tym, jak Polacy walczyli o wolną Polskę, wartości złotówki oraz o tym, czego obawia się Bruksela patrząc na nasz kraj.

Wyczuwa się odpowiedzialność za Polskę. I mówiąc szczerze wszytko stracimy jak stracimy chęć walki o Polskę. A przecież Polskę mamy jedną – powiedział członek Konfederacji.

Odnoszę wrażenie, że gdzieś gubimy główny problem. Trzeba zadać pytanie, dlaczego Europa nie patrzy na nas jak partnera. Na organizm, którym warto się zainteresować. Wiecie co im naprawdę przeszkadza? To, że Polska może głowę podnieść. Oni się boją Polski. Oni boją się Polaków, oni się boją naszej historii. Do dziś te skurczybyki nam nie zapłacili za II Wojnę Światową 2 bilionów złotych – podkreślił Jakubiak.

Barbarzyńcy dziś nam mówią jak mamy być demokratyczni. Barbarzyńcy dzisiaj uczą nas etyki a nawet „przepraszam” nie powiedzieli – zaznaczył Marek Jakubiak.

W narracji politycznej dzisiaj pojawiają się zdania, ze euro jest potrzebne a złotówka nam nie potrzebna. Otóż nie. Złotówka jest naszą suwerennością. Naszym gwarantem wolności. Żadne euro tylko złotówka – powiedział.

Im się wydaje, że Bruksela jest pępkiem świata. Otóż nie. Polska przy swojej godności, przy swoim pojęciu honoru, przy tym, że nie wstydzimy się walczyć o swoje. Brukselę to straszne denerwuje. Dlaczego? Otóż oni sobie wymyślili coś co w Polsce już było – kontynuował.

Oni – Zachód – nas zostawił, nie my ich. W łapach stalinizmu. I dzisiaj oni są wygrani a nie my. Pytam czy my nie zasługujemy na szacunek? – zauważył Jakubiak.