Obserwatorzy “wyborów” prezydenckich 2020!

Zapewne wiele/wielu z Was niepokoi to, jak wygląda kampania wyborcza, jak potoczy się proces wyborczy, i przede wszystkim ma wątpliwości, czy planowane na maj 2020 roku wybory prezydenckie to nadal prawdziwie demokratyczne wybory. Helsińska Fundacja Praw Człowieka stoi na stanowisku, że wprowadzane obecnie przez rządzących zmiany w organizacji wyborów naruszają obowiązujące prawa i powodują, że wybory nie będą powszechne, uczciwe, ani przeprowadzone w sposób gwarantujący tajność głosowania. Nasze opinie odnośnie tych zmian publikujemy na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Staramy się na bieżąco informować wyborców o przysługujących im prawach oraz wyjaśniać niepewności co do regulacji prawnych w tym obszarze.

Zapraszamy Was do zapoznawania się z naszymi analizami i opiniami oraz zaangażowanie się w ich promocję w mediach społecznościowych – aby dotarły do jak najliczniejszej grupy osób, dla których demokracja i poszanowanie prawa stanowią niepodważalną wartość.

W najbliższym czasie będziemy nadal śledzić i opiniować zmiany prawne, planujemy także monitorować i dokumentować naruszenia i nieprawidłowości związane z samym przebiegiem procesu głosowania. Będziemy Was namawiać do dołączenia do tej akcji – więcej szczegółów prześlemy w kolejnym mailu, kiedy już będziemy znać ostateczną datę wyborów.

Tymczasem przekazujemy Wam ogłoszenie Fundacji Odpowiedzialna Polityka, z którą współpracujemy w temacie wyborów, o naborze społecznych obserwatorów wyborów: http://odpowiedzialnapolityka.pl/index.php/obserwacja-wyborow-prezydenckich-2020/ Zainteresowane osoby proszone są o zgłaszanie się bezpośrednio do FOP – byłoby nam jednak miło, gdyby ochotniczki/ochotnicy dali nam znać, że dołączyli do tego projektu.

Z serdecznymi pozdrowieniami, Agnieszka Mikulska

 Szukamy obserwatorów “wyborów” prezydenckich 2020!

Czym jest społeczna obserwacja wyborów?