Malarska, psychologiczna terapia uczuć

Łukasz Piwoński Artysta/malarz-psycholog. W malarstwie podsyłający ukryte treści. To nie tylko psychoanaliza tworzenia, to coś więcej, to malarska, psychologiczna terapia uczuć, rozpisana na paletę barw i odcieni tego, co każdego z nas boli, cieszy i zastanawia. A w każdym z jego obrazów, nawet tych żartobliwie frywolnych, czy z filozoficzną zadumą, przemawia jedna i najważniejsza teza, „Najbardziej wartościowy jest człowiek i jego miłość”.
Minął rok od ostatniej publikacji Artysty w naszej redakcji. Co się zmieniło w tym czasie?

Minął rok od ostatniej publikacji Artysty w naszej redakcji. Co się zmieniło w tym czasie ?
Pytamy Łukasza Piwońskiego:

Rok nie zaczął się dobrze, z życia prywatnego pociągnęła mnie psychicznie w dół śmierć mojej najukochańszej Babci, żony mojego Dziadka gdzie obydwoje zawsze stawali za mną murem, pokazali mi to, co jest najcenniejsze w życiu i jak bardzo można docenić świat. Między czasie po śmierci babci poznałem kobietę, która dała mi czas na pozbieranie swych myśli i uporządkowanie własnego życia.

Dzisiaj, czyli ponad rok od śmierci babci wybuchła pandemia, wszystkim bardzo dobrze nam znany wirus COVID-19.

Gdzie jego interpretacje są różne, a ja w tym czasie staram się pokazać i naprawiać to, co zepsute, malując obrazy, wyrażam siebie a te wszystkie kolory, przejścia i cienie, nie znajdziesz już tego w prymitywnej sztuce a wszystko stoi w cenie?
„Mówisz, że znasz się na sztuce? Twoja odpowiedź brzmi ładnie może i banalne, nie kupuje, w sumie, bo nie muszę wydawać pieniędzy na obraz?.”
Będąc posiadaczem obrazu, mych myśli, przy okazji wspierasz organizację walczącą z wirusem. Czuję tę potrzebę widząc umierającą duszę. Chcę pomóc, lecz też nie muszę.
Obrazy powstające w mojej głowie odzwierciedlam je na płótnie, zamknąłem „TANATOS” w ramie, żebyś nie musiał się bać o swoją duszę.

Fragment zdj. Obrazu „TANATOS” w złotej ramie.

Łukasz Piwoński zaczął współpracę z https://www.siepomaga.pl/hot16challenge, kupując jego obrazy wie spierasz organizację walczącą z COVID-19.
Artysta również na portalu społecznościowym zamieścił post odnoszący się do zbiórki pieniędzy na rzecz walki z wirusem, link poniżej.
https://www.instagram.com/p/B_5Q14yHfGY/?igshid=vtctpfpiow5n