TERMOMETR NA PODCZERWIEŃ NIGDY NIE POWINIEN BYĆ SKIEROWANY W CZYJEŚ CZOŁO, ZWŁASZCZA DZIECI
„Naprawdę się martwię. Zaczęłam wdrażać nowe obowiązujące protokoły. Jednym z moich nowych zadań jest mierzenie i rejestrowanie temperatury każdej osoby.
Wskazuję na środek czoła bronią w kształcie termometru, uruchamiam spust, czekam na sygnał dźwiękowy i rejestruję temperaturę. Zawsze przepraszam tę osobę, zanim przejdę dalej! Po zrobieniu tego kilkanaście lub więcej razy nagle miałam wrażenie: że zostaliśmy znieczuleni, kierując go w głowę, a także powodując potencjalne problemy zdrowotne poprzez skierowanie promienia podczerwieni na szyszynkę?
Następnie zaczęłam mierzyć temperaturę tętna, która okazała się dokładniejsza, ponieważ czoło jest zimniejsze niż puls, a wyniki różnią się w niektórych przypadkach o więcej niż jeden stopień.
Poszłam do centrum handlowego, a ludzie ustawiali się w kolejkach, aby zmierzyć temperaturę od urzędnika, który oczywiście nie był lekarzem i nie został odpowiednio przeszkolony, jak prawidłowo wykonać tę procedurę. Wielu było zszokowanych, kiedy nadeszła moja kolej, wzięłam broń wycelowaną w moje czoło i przekierowałem ją na nadgarstek. Powiedziałam cicho, ale stanowczo urzędnikowi, że TERMOMETR NA PODCZERWIEŃ NIGDY NIE POWINIEN BYĆ SKIEROWANY W CZYJEŚ CZOŁO, ZWŁASZCZA DZIECI. Dodatkowo wymaga podstawowej wiedzy, jak poprawnie odczytać czyjąś temperaturę, czyli przykładanie termometru do nadgarstka czy łokcia jest dużo dokładniejsze i dużo mniej szkodliwe.
Bardzo denerwowało mnie patrzenie, jak dzieci przyzwyczajają się do widoku przedmiotu w kształcie broni wycelowanego w czoło i bez żadnych negatywnych reakcji ze strony dorosłych, jakby to było normalne i dopuszczalne.
Odmawiajcie celowania za pomocą promieniowania podczerwonego bezpośrednio w szyszynkę, znajdującą się bezpośrednio na środku czoła. Jednak większość ludzi zgadza się stawić temu czoła kilka razy dziennie! Nasze szyszynki muszą być chronione, ponieważ mają kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia teraz i w przyszłości.
Szyszynka to mały gruczoł w kształcie szyszynki układu hormonalnego, szyszynka produkuje hormon melatoninę. Melatonina wpływa na rozwój seksualny i cykle snu i czuwania. Szyszynka składa się z komórek zwanych komórkami szyszynki oraz komórek układu nerwowego zwanych komórkami glejowymi.
Szyszynka łączy układ hormonalny z układem nerwowym, przekształcając objawy nerwowe z obwodowego układu nerwowego w objawy hormonalne. Z biegiem czasu nagromadzenie się złogów wapnia w szyszynce może prowadzić do zwapnień u osób starszych.
Szyszynka jest zaangażowana w kilka funkcji organizmu, w tym:
Wydzielanie hormonu melatoniny Regulacja funkcji endokrynologicznych;
Przekształcenie objawów układu nerwowego w objawy endokrynologiczne;
Wpływ na senność;
Wpływ na rozwój seksualny;
Wpływ na funkcjonowanie układu odpornościowego;
Aktywność antyoksydacyjną.”