Zaatakowano dom działacza PiS: Wulgarne napisy, podpalenie budynków, poprzebijane opony – Prowadzimy działalność patriotyczną

Zaatakowano dom działacza PiS. Przebite opony, pożar i wulgarne napisy

– Prowadzimy działalność patriotyczną. Przez to jesteśmy wrogami niektórych ludzi – mówi portalowi tvp.info Mariusz Birosz z powiatu człuchowskiego w województwie pomorskim. Działacz PiS przebywa obecnie w szpitalu. Wcześniej na jego posesji pojawiły się wulgarne napisy, a opony w aucie zostały przebite. – Podobnych zdarzeń było więcej. Prawdopodobnie miała też miejsce próba podpalenia – ujawnia nam oficer prasowy KPP w Człuchowie Sławomir Gradek.


Do zdarzenia doszło w województwie pomorskim. Mariusz Birosz działa tam jako prezes stowarzyszenia Brygada Inki (upamiętniającego Danutę Siedzikównę) oraz kierownik Placówki Terenowej KRUS w Człuchowie. Mężczyzna relacjonuje, że zadzwonił do niego roztrzęsiony znajomy (nadleśniczy) i poinformował, że podpalono mu budynki gospodarcze.Birosz chciał pojechać do kolegi i pomóc w walce z płomieniami. Gdy wyszedł z domu, zobaczył wulgarne napisy. – To zniewaga naszego ugrupowania, ale zlekceważyliśmy to i chcieliśmy jechać do nadleśniczego. Gdy ruszaliśmy, okazało się, że opony są poprzebijane. Wtedy było już jasne, że to nie zbieg okoliczności – komentuje nasz rozmówca.Mężczyzna podkreśla, że szybko zgłosił sprawę straży pożarnej i policji. Sam w wyniku nagłego zdenerwowania źle się poczuł i trafił do szpitala na badania.

Asp. sztab. Sławomir Gradek z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie dodaje, że podobnych zdarzeń było więcej. – Prowadzimy czynności w sprawie spowodowania pożaru i narażenia innych osób na niebezpieczeństwo. Ktoś prawdopodobnie podpalił budynki gospodarcze i poprzebijał opony w aucie – mówi portalowi tvp.info. Jak słyszymy, w związku z tym prowadzone jest już śledztwo pod nadzorem prokuratury.

– Mieliśmy też 3 inne zgłoszenia o poprzebijanych oponach w samochodach i zniszczonej tablicy żołnierzy niezłomnych – dodaje policjant.

Całość na://www.tvp.info

https://www.tvp.info/48569097/zaatakowano-dom-dzialacza-pis-przebite-opony-pozar-i-wulgarne-napisy