Medycyna ludowa: Wszystkie choroby można wyleczyć ziołami. – J. Zajcewa, porady wybitnej zielarki

Medycyna ludowa: J. Zajcewa – porady wybitnej zielarki

Wszystkie choroby można wyleczyć ziołami. Unikalne i proste porady wybitnej zielarki – Jeleny Fiodorownej Zajcewej. Ta dobroduszna kobieta przekazuje unikalną wiedzę jak się leczyć i odżywiać tak, aby pozbyć się dolegliwości i nie chorować. Jelena Fiodorowna, podobnie jak i cała jej liczna długowieczna rodzina, nigdy nie zażywała lekarstw i nie chorowała.

Spuścizna unikalnych wykładów została przetłumaczona na język polski i jest udostępniona adeptom fitoterapii odbywającym szkolenie w „Zielarni Pienińskiej”.

Zajcewa Jelena Fiodorowna – wybitna monasterska zielarka. Znała ponad 1100 gatunków ziół i ich zastosowanie w leczeniu wszelkich dolegliwości. Ziołami zaczęła się zajmować w 8 roku życia, dar uzdrawiania ziołami przejęła po swojej matce. W ciągu swoich 89 lat przemierzyła liczne obszary kraju, w tym Ałtaj, Daleki Wschód, zbierając i przygotowując zioła. Występowała z publicznymi wykładami o ziołach w Moskwie, również prowadziła odczyty dla wysoko wykwalifikowanego personelu placówek naukowych i medycznych.