Pojawiły się kanały z tysiącami subskrybentów  w celu połączenia niezaszczepionych z potencjalnymi pracodawcami

Nie jesteś zaszczepiony, szukasz pracy? Skorzystaj z serwisów internetowych

W całym kraju pojawiają się nowe platformy wymiany informacji, które pomagają niezaszczepionym Kanadyjczykom w znalezieniu pracy,

W sierpniu w Kanadzie zaczęły obowiązywać obowiązkowe zasady szczepień w miejscach pracy i wielu miejscach publicznych. Od tego czasu szpitale, banki, ubezpieczyciele, rady szkolne, policja i niektóre administracje prowincji w całej Kanadzie wdrożyły podobne zasady dotyczące obecnych i przyszłych pracowników. W rezultacie dziesiątki tysięcy Kanadyjczyków, którzy odmawiają szczepienia, straciło pracę lub zostało umieszczonych na urlopie.

Natychmiast na platformach takich jak jak Telegram pojawiły się kanały z tysiącami subskrybentów  w celu połączenia niezaszczepionych Kanadyjczyków z potencjalnymi pracodawcami.

Powstała również nowa firmę rekrutacyjną o nazwie Jabless Jobs, która ma pomóc nieszczepionym znaleźć pracę.

Jabless Jobs obecnie ogłasza około 70 ofert. Wiele z nich  w sektorze budowlanym i handlowym, ale są też stanowiska dla szefów kuchni, dentystów, opiekunów, masażystów, fryzjera, wychowawców wczesnego dzieciństwa i korepetytorów dla dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Strona  „łączy niedyskryminujących pracodawców z podobnie myślącymi osobami poszukującymi pracy”. Pracodawcy mogą zamieszczać oferty pracy publicznie lub anonimowo.

Powstały również kanały Telegram dla poszczególnych regionów z tysiącami subskrybentów w całej Kanadzie , aby połączyć osoby nieszczepione z miejscami pracy.

„Maska BC/zatrudnienie wolne od szczepionek” ma 3000 członków. Kontyngent Alberta liczy ponad 4000. Ontario ma również około 3000. W tych grupach krążą setki wiadomości dziennie. Osoby poszukujące pracy zachęca się do zamieszczania informacji o swojej przeszłości zawodowej, a następnie łączy się z pracodawcami.

Trenerzy personalni oferują usługi domowe. Studia jogi oferują zniżki dla nieszczepionych. Ludzie pytają i udzielają informacji o zwolnieniach religijnych lub medycznych oraz o tym, jak je uzyskać.
Źródło: Goniec.net