Uważaj na chip wszczepiany od Elona Muska: Małpa, która otrzymała implant odgryzła sobie palce u rąk i nóg

Czipy Neuralink umieszczane są w mózgu przez dziury wywiercane w czaszce pacjenta.

15 z 23 małp z chipem Neuralink od Elona Muska zmarło. „Ekstremalne cierpienie”

Niemal każde stworzenie, które otrzymało implant Neuralink, miało problemy zdrowotne wywołujące cierpienie. Pojawiały się przypadki krwotoków w mózgu oraz samookaleczenia się zwierząt. Jedna z małp odgryzła sobie palce u rąk i nóg w wyniku traumy związanej z zabiegiem.

Organizacja „Physicians Committee for Responsible Medicine” zajmująca się ochroną praw zwierząt przeanalizowała 700 stron dokumentów, raportów weterynaryjnych i raportów z sekcji zwłok, które uzyskała z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis. To właśnie tam przeprowadzane są badania związane ze słynnymi czipami Neuralink, wszczepianymi do mózgów małp. Dokumenty dotyczyły okresu od roku 2017 do roku 2020.

Czipy Neuralink umieszczane są w mózgu przez dziury wywiercane w czaszce pacjenta. Skutki takich zabiegów potrafiły być śmiertelne. Jednak z małp miała stracić palce u rąk i nóg, które prawdopodobnie sama sobie odgryzła ze względu na jakiegoś rodzaju traumę. Inna zaraz po operacji zaczęła gwałtownie wymiotować i umarła z wyczerpania kilka dni później. Jedna z naczelnych została uśpiona, bo dostała zakażenia w trakcie operacji. Łącznie zmarło aż 15 z 23 małp.

Praktycznie każda małpa, której wszczepiono implant, cierpiała od wyniszczających efektów zdrowotnych. Oni okaleczali i zabijali zwierzęta.

Stwierdził adwokat organizacji Jeremy Beckham.

Rzecznik uniwersytetu odpiera zarzuty.

-Dążymy do tego, żeby zapewnić naszym zwierzętom jak najlepszą opiekę. Badania z udziałem zwierząt są mocno regulowane i Uniwersytet Kalifornijski w Davis przestrzega wszystkich praw i regulacji, łącznie z tymi narzucanymi przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych.

W kwietniu zeszłego roku firma Neuralink, której jednym z założycieli jest Elon Musk, pochwaliła się filmem, na którym jedna z małp gra w grę Pong za pomocą implanta (bez udziału rąk). Docelowo czipy mają być wykorzystywane do leczenia depresji oraz do pomagania ludziom cierpiącym na paraliż ciała. W 2021 r. miały się zacząć pierwsze testy na ludziach, ale plan ten został przesunięty na rok 2022. W obliczu opublikowanych dokumentów termin ten wydaje się mało prawdopodobny.

Źródło: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/inne/15-z-23-malp-z-chipem-neuralink-od-elona-muska-zmarlo-ekstremalne-cierpienie/d5kkg9m?fbclid=IwAR02o29T8ERoDfsAWSA0_WOM2Q77ydeI9poxV4MyPaR8jpoJVvDi67qfTdA