„Aferzyści Rządzą, Ociemniali Sądzą?”

Sejm mocne wystąpienie szczawnickiego sygnalisty na konferencji „Poszkodowani przez wymiar sprawiedliwości”.

Szanowni Państwo,
Na inwestycjach gminnych dochodzi do kolosalnych korupcji. Zenon Kasprzak były dyrektor MZGK w Szczawnicy szczegółowo opisał nieprawidłowości związane z inwestycjami na terenie gminy.
Cytuję: My tak to rozegramy, że pomożemy ci w załatwieniu filtrów, które będą nie cztery miliony kosztowały a dwa i pół. Na początku zaczniesz robotę, wystawimy szybko fakturę, dasz komu musisz dać – Ujawnia były dyrektor MZGK w Szczawnicy. I dodaje: Budując wodociąg w Szczawnicy, w niektórych miejscach posadowiono go na głębokości 80 cm, kosztorys zakładał 170 cm.
Filtry do uzdatniania wody zamiast za 4 mln zł. podmienia się na tańsze, o wartości 2,5 miliona zł.

Ukazało się szereg udokumentowanych publikacji na ten temat, gdzie drobiazgowo widać jak miliony trafiają do przestępców. Pomimo twardych dowodów nie dochodzi do skazania zorganizowanych grup przestępczych dlaczego? Według zeznań świadka za tuszowaniem korupcji w Szczawnicy mógł stać Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Złożyłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, Prokurator Łukasz Ostrowski oraz Sędzia Sławomir Biskup zalegalizowali to złodziejstwo wydając Postanowienie o Umorzeniu Śledztwa nie dokonując żadnych czynności sprawdzających.

Samorządowiec – Słup jest szefem jednostki samorządowej jedynie de facto w praktyce zarządzają procederem osoby które decydują, do której gminy popłyną środki w tym dotacje z unii europejskiej.

Trudno mieć pretensje do burmistrza że godzi się być słupem, jeżeli nie, to środki unijne popłyną do innej gminy, z  drugiej jednak strony podmiana materiałów i prace niezgodne z kosztorysem skutkują fuszerami inwestycyjnymi, zadłużają gminę dając kolosalne zyski mafią urzędniczym.

To, co poruszyłem w tym krótkim wystąpieniu. Jest to wierzchołek góry lodowej, takich inwestycji opiewających na miliony jest w naszym regionie kilkadziesiąt i większość z nich jest w taki sposób realizowana.

Do tematu powrócimy.