Jedni Mordują Inni Tuszują: Wystąpienie Marii i Czesława Kubik w Sejmie

Zamordowano naszego syna policjanci, prokuratorzy i sędziowie kryją sprawców przestępstwa.

Piotra Kubika, odnaleziono rano w pozycji siedzącej na fotelu kierowcy. Na szyi zaciśnięte były opaski kablowe samozatrzaskowe

W pierwszej kolejności zwrócić uwagę należy na fakt, iż w sprawie nie ustalano daty i przybliżonej godziny zgonu co wydawałoby się kluczowe z punktu widzenia prowadzonego śledztwa.

Aby powiązać jakiekolwiek osoby ze zgonem koniecznym jest ustalenie czy miały one ze sobą bezpośredni lub pośredni  kontakt w czasie, w którym śmierć miała nastąpić. Dlatego jest celowy brak wskazania czasu zgonu aby utrudnić powiązania osób trzecich ze śmiercią naszego syna.

Następnie należy zwrócić uwagę na protokół z sekcji zwłok ofiary, gdzie długość ciała określono na 172 cm, przy czym syn miał 184 cm wzrostu. Błąd pomiaru wynosi aż 12 cm.  Ponadto z protokołu oraz opinii  wynika, iż na ciele ofiary nie znaleziono żadnych obrażeń,a my odbierając ciało wykonaliśmy szereg zdjęć  na których uwidoczniono obrażenia barków i piersi w postaci siniaków (jakie mogłyby powstać od siłowego trzymania syna zza pleców) oraz twarzy w postaci spuchnięcia, zasinienia i brunatnej treści wewnątrz ust (jakie mogły powstać przy pobiciu). Nadto twarz ofiary była zakrwawiona, a ślady zaschniętej krwi wskazywały na spływanie jej z twarzy w kierunku tyłu i czubka głowy, a nie w kierunku tułowia, jak wskazywałoby na to ułożenie ciała.

Wskazywałoby to na uprzednio inne ułożenie zwłok – w pozycji leżącej, a dopiero wtórne umieszczenie ich w samochodzie w pozycji.
Ilość krwi z jaką mamy do czynienia, kierunek jej spływania, mogą wskazywać na inną przyczynę, niż samobójstwo.

Śledczy celowo pominęli zeznania  świadka która twierdziła, iż widziała trzech mężczyzn wsiadających do samochodu syna zaraz przed jego śmiercią.

Kolejny świadek mówił iż zabito Piotra Kubika („zabito brata Staszka Bajoka”) – Bajok to określenie lokalne naszej rodziny.

Prokuratura Regionalna w Krakowie wskazała wprost iż w toku postępowania doszło do uchybień, zwrócono na nie uwagę prokuratorowi nadzorującemu – Nic to nie dało.

Kolejną kwestią budzącą wątpliwości w zakresie podjętej decyzji procesowej jest fakt, iż poddany oględzinom i badaniom kryminalnym samochód ofiary nie posiadał żadnych śladów. Okoliczność ta jest nietypowa ze względu na to, iż nie ujawniono nawet śladów kierującego pojazdem. Na kierownicy, lewarku i drążku zmiany biegów nie ujawniono nawet odcisków palców kierowcy. Wskazywałoby to na fakt, iż pojazd został gruntowanie wyczyszczony w sposób profesjonalny. Zdaniem śledczych w samochodzie popełniono samobójstwo z ofiary oraz wypłynął materiał biologiczny ale podczas badania samochodu ślady zniknęły.

Prokuratura nie przeprowadziła dowodu z badań porównawczych DNA opasek znalezionych na płocie posesji państwa W, pomimo, iż opaski te były identyczne z tymi które zostały zaciśnięte na szyi ofiary. Nie przeprowadzono również badań DNA opasek znalezionych przy samochodzie pokrzywdzonego, pomimo, iż znajdował się na nich materiał genetyczny kobiety i linie papilarne, a mając na uwadze fakt, że sprzedaje się je w foliowym opakowaniu mało prawdopodobnym jest, aby były to ślady sprzedawcy.

Na miejsce ujawnienia zwłok przyjechali policjanci z komisariatu z Mszany Dolnej Marcin Chabieda oraz śledczy Jarosław Jarosz śledczy, którzy nim doszło do oględzin ciała z góry stwierdzili „Że syn zrobił sobie to sam„. Tą narzuconą fałszywą tezę zaakceptowała kierowniki działu kryminalno dochodzeniowego Marzena -Łozowska Jarosz
W międzyczasie na policji ginie nagranie z powiadomienia.

Policja  wyczyściła samochód z wewnątrz i zewnątrz usuwając wszelkie ślady morderstwa. Samochód został przewieziony do Krakowa gdzie został gruntowanie wyczyszczony w sposób profesjonalny. Na kierownicy, lewarku i drążku zmiany biegów nie ujawniono nawet odcisków palców kierowcy.Wystawiono nam rachunek na 20 tys. zł.
za odbiór samochodu z policyjnego parkingu. Z prawego tylnego nadkola usuwano krew, pęknięta osłona tablic rejestracyjnych potwierdza tezę naszych informatorów, że auto było przewożone do Krakowa w sposób niejawny.

Postanowienie o umorzeniu śledztw podjęła Katarzyna Zajączkowska. Sędzia  ANNA – Serwin – Bajan  Postanawia nie uwzględnić zażalenia i zaskarżone postanowienie utrzymać w mocy.

Bartłomiej Michura prokurator Prokuratury Rejonowej w Limanowej postanowił odmówić wszczęcia śledztwa sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez z funkcjonariusz Komendy Powiatowej w Limanowej. Sędzia  Aneta Bieda- Czeczótka postanawia nie uwzględnić zażalenia i zaskarżone postanowienie utrzymać w mocy.

Na podstawie analizy pism procesowych, budzi się podejrzenie, że prokuratorzy i sędziowie nie mają podstawowej wiedzy w materii, w której osądzają, albo świadomie bronią morderców naszego syna.