Czy śmierdzący problem z Everestu translokuje się do Szczawnicy?

A black shoe steps onto a fresh shit. Good luck concept

Śmierdzący problem w Himalajach może przenieść się do Szczawnicy za sprawą decyzji burmistrza Grzegorza Niezgody. Władze miasta proponują, by stawki za śmieci naliczać na podstawie zużycia wody.

Właściciele kwater planują zakładać baterie czasowe i ograniczniki wypływu wody w natryskach, restauratorzy analizują jak utrudnić gościom dostęp do toalet.

Prawda jest taka, że jest to uderzenie opłatami w tych, którzy jeszcze wiążą koniec z końcem.

Co na to mieszkańcy:

Jest to perfidny plan niszczenia lokalnego biznesu.

Najbiedniejsi będą załatwiali swoje potrzeby fizjologiczne na polu, kim trzeba być, żeby tak niszczyć Szczawnicę?

Grzegorz Niezgoda zastał Szczawnicę murowaną czy zostawi nam zaxxxxx?

Co z tymi, którzy ani szamba, ani wody miejskiej nie mają podłączonej?

Co to znaczy, że mamy podnieść opłaty za wynajem jak już obłożenie w skali roku to zaledwie kilkanaście procent wynajmowanych łóżek.

Decyzja w rękach Rady Miasta i Gminy. Czy korzystanie z toalet w Szczawnicy zostanie zorganizowane na wzór turystyki wysokogórskiej jak Himalajach?

Warto, aby burmistrz, wprowadzając systemowe zmiany, zapoznał się z problemem na Evereście.

Śmierdzący problem w Himalajach. Odchody piętrzą się na Mount Evereście.
Odchody, które himalaiści pozostawiają po sobie na Mount Evereście, stały się poważnym problemem. Nie tylko nieprzyjemnie pachną, lecz także są zagrożeniem dla zdrowia.

700 himalaistów oraz przewodników spędza trwający prawie dwa miesiące sezon wspinaczkowy na zboczach Mount Everestu. Zostawiają tam po sobie duże ilości śmieci, a także odchody. Te drugie stanowią poważne zagrożenie przede wszystkim dla zdrowia ludzi, którzy korzystają z wody pochodzącej z rzek zasilanych topniejącymi lodowcami.

– Wspinacze zwykle kopią dziury w śniegu i tam porzucają odchody, które piętrzą się przez lata. To jest zagrożenie dla zdrowia, a problem należy rozwiązać – powiedział Ang Tshering Sherpa, szef Nepalskiego Towarzystwa Wspinaczkowego (ang. Nepal Mountaineering Association). – Ludzkie odchody, które porzucane są przez dziesięciolecia, wydzielają również nieprzyjemny zapach – dodał.
Za: https://tvnmeteo.tvn24.pl

Pomysłowe rozwiązanie jak wybrnąć z problemu przedstawiamy na zdjęciach.

h.