Koronawirus wystraszył Franciszka? Po raz pierwszy papież nie pojawił się w oknie. Wierni pytają czy tak zachowuje się zastępca Chrystusa?

Niedzielna modlitwa Anioł Pański nie została odprawiona w oknie na Placu św. Piotra, ale w papieskiej bibliotece. Watykan podjął taką decyzję z powodu epidemii koronawirusa. Papież Franciszek modlił się za wszystkich chorych i zapewnił o swoim duchowym wsparciu.
„Modlitwa Anioł Pański Ojca Świętego w niedzielę 8 marca odbędzie się w bibliotece Pałacu Apostolskiego, a nie na Placu św. Piotra w oknie” – poinformowało w sobotę biuro prasowe Watykanu. To pierwszy taki przypadek od 1953 roku. Powodem niespodziewanej decyzji jest obawa przed koronawirusem.

Papież zastępcą Chrystusa
Tytuł ten występuje w oficjalnym współczesnym dokumencie jakim jest Katechizm Kościoła Katolickiego opublikowanym w języku łacińskim 15 sierpnia 1977 r. w dziewiętnastym roku pontyfikatu Jana Pawła II, z jego aprobatą w liście apostolskim „Leatamur Magnopere” Cytaty z KKK w niniejszym opracowaniu z polskiego wydania.[1]

Papież, Biskup Rzymu i następca św. Piotra, jest trwałym i widzialnym źródłem i fundamentem jedności Kościoła. Jest Zastępcą Chrystusa, Zwierzchnikiem Kolegium Biskupów i Pasterzem całego Kościoła, wobec którego ma, z ustanowienia Bożego, pełną, najwyższą, bezpośrednią i powszechną władzę.”

Jest to wielkie nieporozumienie. Zanim Pan Jezus odszedł do nieba wygłosił znamienne słowa, które odpowiedzą na to pytanie:

Jan 16:7 – Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was…16 – Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki…17 – Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.

Duch Święty jest zastępcą Chrystusa na ziemi a nie grzeszny człowiek

ZA: https://poznan.adwentysci.org/czy-papiez-jest-namiestnikiem-chrystusa/

Modlitwa i zioła ratunkiem dla zdrowia: http://zielarniapieninska.pl/