Nie płaćmy podatków zbiorowo mi masowo: Kandydat na Prezydenta Polski Paweł Tanajno

  • Paweł Tanajno nie zadowala się jednak tylko grupą wsparcia dla przedsiębiorców. Od początku proponuje wspólny protest. Wśród form są:niepłacenie składek ZUS,
    nieskładanie plików JPK (dotyczących podatku VAT)
    albo po prostu niepłacenie podatków – zbiorowe, zmasowane.
  • W filmach zagrzewających przedsiębiorców do walki, Tanajno nie przebiera w słowach. Wita przedsiębiorców „z frontu walki o przetrwanie przedsiębiorstw”. Odwołuje się również do ich sumień: „Państwo zamknęło rynek. Nie ma już rynku. Nie mamy żadnego moralnego obowiązku, by płacić daniny społeczne. Nie miejcie cienia wyrzutów sumienia. Walczcie, by to bezprawie się skończyło!”.
  • We wtorek (31.03.2020) odbył się w Warszawie protest przedsiębiorców domagających się m.in. umorzenia składek ZUS na co najmniej pół roku. Kilkadziesiąt samochodów zablokowało centrum miasta jeżdżąc wokół Placu Teatralnego. Następnie protestujący powoli przejechali Marszałkowską w kierunku placu Trzech Krzyży i Alejami Ujazdowskimi pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Policja spisała kilku kierowców.Protestujący domagali się wprowadzenia przepisów, które w większym stopniu ochronią przedsiębiorców niż zaproponowana przez rząd tarcza antykryzysowa.