Przesilenie Letnie – triumf sił Światła. Otwarty kolejny Portal Mocy

Przesilenie letnie – dzień zwiastujący lato na półkuli północnej i zimę na półkuli południowej. Moment, w którym oś obrotu Ziemi jest maksymalnie wychylona w kierunku Słońca. Oznacza, że oto właśnie rozpoczęło się astronomiczne lato i Słońce dotarło do zwrotnika Raka.

Letnie przesilenie to również najdłuższy dzień w roku. W 2020 wypada 20 czerwca i będzie trwał 16 godzin i 46 minut. Dzień będzie dłuższy o 9 godzin i 4 minuty od najkrótszego. Słońce wzejdzie tuż po 4 rano (4:14) i zajdzie o 21:01. Dla nas oznacza to, że wracają między innymi długie wieczory, wczesne świty, późne zachody słońca i krótkie noce.

Sobótkowe obchody miały zapewnić świętującym zdrowie, urodzaj i powodzenie. Nieodłącznym elementem sobótkowej nocy było ognisko. Rytualne ognisko rozpalano drewnem z jesionu, brzozy, czasami z dębu, w zależności od regionu. Skakanie przez ognisko miało natomiast przynieść zdrowie i powodzenie. Ogień  ogniska miał wyjątkowe właściwości oczyszczające. W płomieniach sobótkowych ognisk palono zioła i składano ofiary ze zwierząt.

ZA: https://akademiaducha.p

Przesilenie Letnie to święto najwyższej mocy Słońca –  triumf sił Światła i Mocy zagościł w Jaworkach.

Izabela Ewa Ołdak  – artystka sztuk wizualnych i kuratorka sztuki, pasjonatka praktyk szamańskich zarówno w teorii, jak i w praktyce; podróżniczka, wyznawczyni życia w zgodzie z Naturą i zdobywania wiedzy poprzez kontakt z nią w przesilenie letnie otworzyła kolejny Portal Mocy, tym razem w Jaworkach!

 

 

Fragment wpisu z FB:

Deszczowa aura wprowadzała także poczucie senności i braku energii zenitującego Słońca.

Niemniej jednak Duchy pogody i Żywiołów zawsze wspierają to, co potrzebuje największej uwagi, co chce się ujawnić, zostać uświadomione i uzdrowione.

Dziękuję za ten piękny wspólny czas, pełen wzruszeń, magii Kręgu i mocy transformującego rytuału Szałasu Potu.

Dziękuję uczestnikom, Pawłowi i gospodarzowi tego miejsca za zaproszenie i gościnę      

Niechaj spełniają się nasze marzenia i intencje!