Geniusz czy ludobójca?: Bill Gates chce „zasłonić słońce” – Kolejna szokująca teza

Według artykułu Forbesa, miliarder ten finansuje projekt, który miałby pomóc w przyciemnieniu światła słonecznego.

„Nie możesz zasłonić słońca palcem”, ale może dzięki nauce i technologii będziesz mógł. Według Forbesa, Bill Gates finansuje projekt, który miałby przyćmić światło słoneczne w celu „ochłodzenia” Ziemi.

Badanie o nazwie Stratospheric Controlled Disturbance Experiment (Eksperyment Kontrolowanej Ingerencji w Stratosferze – SCoPEx to akronim w języku angielskim) jest prowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda i ma na celu doprowadzenie do odbicia światła słonecznego poza atmosferę naszej planety.

Można to osiągnąć, rozpylając do atmosfery tony nietoksycznego węglanu wapnia (CaCO3). „SCoPEx to eksperyment naukowy, mający na celu pogłębienie wiedzy na temat aerozoli stratosferycznych, które mogą mieć znaczenie dla geoinżynierii słonecznej” – czytamy na stronie projektu.

W ramach projektu rozpoczną się testy, które do tej pory polegały na wypuszczaniu balonu z wyposażeniem naukowym, który na razie nie będzie rozpylać CaCO3, a będzie to test manewru oraz badanie systemów komunikacyjnych i operacyjnych.

„Planujemy użyć balonu na dużej wysokości do uniesienia zestawu instrumentów na około 20 km w atmosferę. Po umieszczeniu tam, zostanie uwolniona bardzo mała ilość materiału (100 g 2 kg), aby utworzyć sztuczną masę powietrza o długości około jednego kilometra i średnicy stu metrów. Następnie za pomocą tego samego balonu zmierzymy wynikłe zmiany w zaburzonej masie powietrza, w tym zmiany gęstości aerozolu, chemii atmosfery i rozpraszania światła ”- wyjaśniają.

Co mogłoby pójść źle?

Według Forbesa, naukowcy przeciwni temu projektowi uważają, że geoinżynieria słoneczna może przynieść nieuniknione zagrożenia i ekstremalne zmiany we wzorcach pogodowych, które nie różniłyby się od obecnych trendów ocieplania się klimatu.

Wyjaśniają również, że ekolodzy obawiają się, że „radykalna” zmiana strategii łagodzenia zmian klimatu będzie „zielonym światłem” dla emisji gazów cieplarnianych i nie dojdzie do jakichkolwiek zmian w obecnych wzorcach konsumpcji.

Źródło: https://www.entrepreneur.com/article/363963

Warto też zerknąć na bloga samego sprawcy tych eksperymentów – Gatesa. Pisze on tam, że „gorsza od Covida-19 jest zmiana klimatu”. Uwagę zwraca wybitna estetyczność wypowiedzi tego ludobójcy, którego dorobek w tej dziedzinie staje się coraz bardziej ewidentny, jak również przerysowywanie problemów, by wykorzystując „doktrynę szoku”, wprowadzać zmiany na rękę elitom i globalnej technokracji.

Gates pisze:

Całość na: https://samoswiadomi.pl