BLOKADA TARGÓW UMIEJĘTNOŚCI DBANIA O ZDROWIE ORAZ KONFERENCJI: ” Czego Ci lekarz nie powie „

Miała się odbyć konferencja pod nazwa własną ” Czego Ci lekarz nie powie ” oraz Targi Umiejętności dbania o Zdrowie. Miało to być 16.10.2021 w Centrum Konferencyjnym Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie impreza pod tą samą nazwą, w tej samej formule odbywa się od kilku lat.

Nie miała mieć ta konferencja nic wspólnego z koncepcjami antyszczepionkowymi, jednak doszukano się , że wśród 9 ciu wykładowców, troje z nich kiedykolwiek wcześniej wypowiadało się sceptycznie w temacie szczepień.

Poprzednia konferencja odbyła się 26.06.2021 w tym samym miejscu, w tej samej formule i częściowo w tym samym składzie Prelegenckim. Już wtedy media próbowały zatrzymać realizację tej konferencji, wściekle atakując nas w prasie i telewizji. W atakach na nas prym wiodła gazeta Wyborcza oraz Wielkopolska telewizja kablowa. Tydzień po konferencji czerwcowej wielkopolska izba lekarska napisała pisma do : Wojewody Wielkopolskiego, Komendanta głównego policji, prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, stanowczo sprzeciwiając się realizacji kolejnych targów i konferencji.

W piśmie tym prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Pan Artur de Rosjer dziękuje za interwencje panu Prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi za zwalczanie postaw antyzdrowotnych. Jednocześnie deklarując heroiczną walkę lekarzy i dentystów przeciwko tym postawą.

Pismo WIL załączam oceniając je jako donos.

Wielkopolska Izba Lekarska oraz wrogie nam media zarzucały nam i wciąż zarzucają , że organizacja konferencji i targów zdrowia miały się odbyć w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala kowidowego i największego w Wielkopolsce punktu szczepień . Szpital ten nie działa od miesięcy – z powodu braku pacjentów a największy w Wielkopolsce punk szczepień na Covid został zamknięty 15- tego wrześni bieżącego roku z powodu braku chętnych do szczepień- załączam materiał z telewizji i mediów publicznych.

5.10.2021 organizator Konferencji i Targów przeniósł wydarzenie do Warszawy podpisując tego dnia umowę z Warszawskim Centrum Expo XXI , 11.10.2021 sześć dni później organizator otrzymał wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym na cztery dni przed konferencją zorganizowaną na 1000 osób i targami na których blisko 100 firm miało prezentować swoje produkty- głównie Polskich firm. Wśród tych produktów: mąka orkiszowa, Polski miód, domowe soki, woda, bio kawa, oraz krówki z rokitnikiem – wszystko Polscy producenci.

Sprawą aktualnie zajmują się z ramienia organizatora, cztery kancelarie adwokackie z Poznania, Warszawy i Gdyni.

Jako organizator uważamy, iż doszło do cenzury prewencyjnej i dyskryminacji.

Chcieliśmy dodać, że prezydent Poznania który w telewizji wypowiedział  się na temat naszej szkodliwości społecznej i, że nie pozwoli nam organizować konferencji w przestrzeni miejskiej i komunalnej jest członkiem Platformy Obywatelskiej aktywnie wspierającym ruchy LGBT ( zawsze w pierwszym rzędzie marszów w Poznaniu), z zawodu jest prawnikiem. W załączeniu przesyłamy zdjęcie pana Prezydenta.

Ps. dwoje lekarzy których najbardziej napiętnuje się w naszym składzie Prelegenckim to dwaj doktorzy medycyny o specjalizacjach chirurgia i choroby wewnętrzne.

Bogusław Tęczar Prezes Instytutu Promowania Zdrowia , Edyta Klessa