Leszek Weres: Mój czas jeszcze nie minął, wspomagam się dziko rosnącymi ziołami z „Zielarni Pienińskiej”

Leszek Weres – najwybitniejszy polski astrolog, socjolog, pisarz, wykładowca, z wykształcenia prawnik, współtwórca współczesnej polskiej astrologii. Autor i współautor wielu opracowań i książek z dziedziny astrologii. Przewidział atak na World Trade Center. Obecnie jest po trzech udarach do tego rak prostaty  –  pozostała siła woli do życia.

 – Mój czas jeszcze nie minął, wspomagam się dziko rosnącymi ziołami z „Zielarni Pienińskiej”. Zioła mi naprawdę pomagają z ręką na sercu mogę powiedzieć że przedłużają mi życie. Mam nadzieję, że dzięki nim zdążę ujawnić prognozę dla świata na najbliższe lata –Fragment wywiadu Leszka Weresa dla naszej redakcji.

Leszek Weres otrzymał stypendium Fulbrighta w USA. Pracował tam jako asystent prof. Alkera w bostońskim oddziale Massachusetts Institute of Technology, zajmując się matematyczną teorią gier, strategią konfliktów międzynarodowych i kulturowych. W 1973 podjął jednocześnie studia na Uniwersytecie Harvarda zgłębiając teorię i logikę sytuacji konfliktowych, koalicje, negocjacje, integracje. Później na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii studiował psychologię agresji i kreatywną komunikację. Lata 1974–1975 spędził w Sajgonie podczas wojny wietnamskiej, pracując dla ONZ w Międzynarodowej Komisji Kontroli i Nadzoru. W 1977 obronił doktorat z teorii konfliktu i matematycznej teorii gier u profesora Andrzeja Kwileckiego w Instytucie Socjologii UAM. Lata 1978–1979 spędził na stypendium Kościuszki w USA, wykładając gościnnie na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. W latach 1978–1985 był wiceprezydentem Międzynarodowego Towarzystwa Badań Astrologicznych w Los Angeles, wykładał i uczestniczył w Światowych Kongresach Psychotroniki, Kongresach Astrologii i Kosmobiologii, a także na Światowym Forum Symbolizmu.

Publikacje: Teoria gier w amerykańskiej nauce o stosunkach międzynarodowych.
Mandala Życia. Astrologia – mity i rzeczywistość (wspólnie z Rafałem T. Prinke), 2 tomy.
Homo-Zodiacus.
Nieznany świat astrologii.
Nieznany świat astrologii i kosmobiologii.