Sylwester z Szamańskim Kołem Życia. Jedyny taki sylwester w Polsce w przepięknych Pieninach

Izabela Ewa Ołdak to pasjonatka praktyk szamańskich i ezoterycznych zarówno w teorii, jak i w praktyce, podróżniczka, wyznawczyni życia w zgodzie z Naturą i zdobywania wiedzy poprzez kontakt z nią.

Jak pisze na swoim FB: Serdecznie zapraszamy na nietuzinkowego Sylwestra z Szamańskim Kołem Życia, którego spędzimy w przepięknych Pieninach.Termin: 28.12.2019-01.01.2020. Kontakt: izabela.oldak@gmail.com, 791-940-466.
Program kursu: https://www.facebook.com/events/989705978041268/

Współczesny szamanizm łączy w sobie pradawną mądrość naszych Przodków i Natury, z najnowszymi odkryciami nowoczesnego świata. Łączy różne tradycje, systemy religijne, psychologię, historię, medycynę, ludowe sposoby leczenia, biologię, a także nową fizykę. Czerpie mądrość z różnych źródeł, zarówno wiedzy medycznej, jak i kulturowej, psychologicznej, nawet filozoficznej. Ma oparcie w najnowszych odkryciach naukowych, zwłaszcza z zakresu fizyki kwantowej, psychobiologii, psychologii transpersonalnej.

Poprzez tak szerokie podejście stwarza możliwość zrozumienia aktualnych procesów zachodzących w naszym świecie – świecie betonowych miast, ginącej natury, nierówności społecznych. Pomaga ludziom zagubionym w materialistycznym świecie, odciętym od siebie, swojego ciała, emocji i od innych. Daje odpowiedzi na najistotniejsze metafizyczne pytania – co jest celem mego życia?, czy ze śmiercią wszystko się kończy?, czy istnie je świat duchowy?, dusza?

Współczesny szamanizm rozbija struktury naszego postrzegania. Pomaga nam wyjść z ograniczeń umysłu, ego i materii. Zachód to racjonalizm, sceptycyzm, brak duchowości, oddzielenie od natury, ugrzęźniecie w materii, i strach przed nieznanym. Szamanizm to duchowa jasność, intuicja, uważność, świadome postrzeganie, otwarcie się na to co nowe i inne, życie w zgodzie z naturą i wewnętrzna wolność.

Ponieważ szamanizm był praktykowany na całym świecie i we wszystkich kulturach, możemy na nowo odnaleźć i poczuć, że szamańskie dziedzictwo jest nadal w każdym z nas. Wszyscy mamy zdolność do szamańskiego wglądu i szamańskich podróży do świata duchowego. To część nas, naszej zagubionej kultury, nasze korzenie. To pomost między przeszłością, teraźniejszością a przyszłością…

Źródło /Margit Bohdalek, „Szamanizm. Prastara Mądrość Natury”/