Czy gmina Dłutów będzie kolebką ogólnopolskich konkursów tańca towarzyskiego?

Wójt gminy Dłutów Grażyna Maślanka-Olczyk o organizowaniu ogólnopolskich konkursów tańca towarzyskiego w Dłutowie.

W Dłutowie odbywa się ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego, taką imprezę nie łatwo zorganizować skąd pomysł i jak do tego doszło?

– Organizatorem turnieju była Szkoła Tańca ES-KADRA z Pabianic. Zarówno dzieci, jak i dorośli biorą udział w zajęciach tanecznych, uczestniczą oni w wielu konkursach. Dwa lata temu był pierwszy konkurs ogólnopolski w Dłutowie na naszej hali sportowo-widowiskowej, a w ubiegłym roku był drugi konkurs impreza wspaniała zorganizowana naprawdę fantastycznie.

Czy to się później przekłada na rozpoznawalność gminy ?

– Na pewno tak.

Czy uczestnicy konkursu korzystali z usług lokalnych przedsiębiorców, mam na myśli, noclegi gastronomię wypoczynek?

– To była jednodniowa impreza, jeżeli uczestnicy potrzebowali jakiegoś wypoczynku to we własnym zakresie organizowali go sobie.

Czy planowany jest kolejny turniej tańca towarzyskiego ?

– Myślę, że to nie ostatni turniej, impreza miała wielu sponsorów główną nagroda był puchar wójta.

Do szkoły tanecznej uczęszcza kilkoro dzieci z Dłutowa w tym jeden chłopiec, to on zajmuje czołowe miejsca w turniejach.
Taki turniej to jest mnóstwo pracy organizacyjnej?

– Mnóstwo pracy włożyli organizatorzy, zaprosili 27 par tanecznych. Salę sportową przerobili na salę widowiskową, oczywiście był to ogromny wysiłek, ale udało się wyglądała wspaniale. Było zabezpieczone zaplecze gastronomiczne, nagłośnienie, widownia miała swoje miejsce, komfortowe warunki do pracy miało jury.

To był przyjemny wieczór dla mieszkańców Dłutowa?

– Impreza miała charakter otwarty i każdy mieszkaniec mógł w niej uczestniczyć. Fajnym akcentem były najmłodsze dzieci z domu kultury, które mogły zaprezentować swój dorobek artystyczny występując w przerywnikach przed zawodowcami.

Czy sama gmina Dłutów posiada walory turystyczne?

– Oczywiście.

Czy to się przekłada na dochody dla mieszkańców z turystyki?

– Zachęcam do odwiedzenia naszej gminy czysta ekologiczna przyroda, ścieżki dla pieszych, trasy rowerowe rajdy konne, bagna stawiki, wydmy wzniesienia po lodowcowe. Naprawdę przeurocze tereny, zapraszam wszystkich chętnych do odwiedzenia gminy.